Sık Sorulan Sorular

Telefonumun zil sesi çalmıyor.


Aşağıdaki çözüm ipuçlarını deneyin:

? Telefonunuzun açık olduğundan ve yeterli sinyal gücü olduğundan emin olun.
? Sinyal gücü, telefon ekranında sinyal göstergeleri tarafından gösterilir. Bu göstergeler, sinyal arttıkça artar ve sinyal azaldıkça azalırlar, 
? Telefonunuzun sinyal gücünü artırmak için, telefonu hafifçe hareket ettirmeyi veya bina içinden görüşme yapıyorsanız, pencere kenarına gitmeyi deneyin.
? Bazı telefon modellerinde, telefona ilişik bir kulaklık varsa, telefon, hoparlörden değil sadece kulaklıktan çalacaktır. Durumun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek için kulaklığı çıkarın ve telefonu tekrar test edin.
? Telefonunuzun profili, "Sessiz" olarak veya zilin susturulduğu başka bir profile ayarlanmışsa telefon çalmaz. Profili "Genel" veya "Normal" profiline getirin ve tekrar test edin. Profilin kontrolüne ve değişimine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir .
? Zil sesinin etkin hale getirildiğinden ve ses seviyesinin çok düşük olmadığından emin olun. Ses seviyesinin ayarlanmasına ve zil sesi seçimine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir. br> ? Çağrı yönlendirme aktif ise, çağrılarınız telefonunuz çalmadan doğrudan sesli postaya gidebilir. Çağrı yönlendirmenin etkin ve etkisiz hale getirilmesine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir. Sesli posta hakkında yardım için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.

Telefonunuz bunlara rağmen çalmıyorsa, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

« Geri