Soru:  Yeni çıkan yazılımları internet üzerinden bilgisayarıma nasıl indirebilirim?

Cevap: İnternet üzerinden telefona yazılım yüklerken,  telefonun en son versiyonu İsveç üzerindeki serverdan kontrol edilip gerekli görülürse yeni versiyonu otomatik olarak bilgisayara yüklenecektir.Yeni versiyon bilgisayara yüklendikten sonra telefona aktarılmaya başlanacaktır.Böylelikle internet üzerinden online olarak telefonunuza yazılım yüklediğinizde bilgisayarın içindeki yazılım da güncellenecektir.

Telefon olmadan bilgisayardaki mevcut yazılımlarınızı güncellemek istiyorsanız veya yeni olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı internete bağlayıp, Emma2'deki  "Run on Emma 2 Server" menüsünü açınız.

Menüdeki "Online Update " butonuna basınız.

İnternet üzerinden bilgisayar içerisindeki yazılımların güncel olup olmadığı kontrol edilecektir.

Kontrol işlemi bittikten sonra ortaya bir ekran açılarak güncel yazılımları kontrol edecektir.Bu işlem biraz uzun sürebilir.

Daha sonra soldaki boşlu içerisinde yazılımlar çıkacaktır.Biz burada Gsm şebekesini kullanmaktayız.Diğer gözüken alternatifler Türkiye için geçerli değildir.

Gsm seçeneğinin üzerine iki kere tıklayarak İsveçteki server üzerindeki tüm Sony Ericsson yazılımlarını görebilirsiniz.Gözüken yazılımlar içinden yüklemek istediğinizin  üzerine gelerek sağda bulunan "Add" tuşuna bastınığınızda yazılımı  sağdaki yazılım yükleme bölümüne geçirebilirsiniz.

İstediğiniz yazılımları " "Add" tuşuna basıp sağ taraftaki yazılım yükleme bölümüne geçirebilirsiniz.Yazılımları sağ tarafa geçirdikten sonra sağ altta bulunan "Install Selections" tuşuna basarak sağ tarafta gözüken yazılımları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İnternet bağlantı hızınıza göre yazılım yükleme süreleri değişiklik gösterebilir.