Soru:  Yazılım yüklerken nelere dikkat etmeliyim?

Cevap: Yazılım yüklemeye başlamadan önce müşterilerinizin bilgilerini yedeklemeleri gerektiği ve yazılım yüklenirken küçük bir olasılıkta olsa bilgilerinin kaybolabileceği yönünde uyarmanız gerekmektedir.Bu uyarıları müşterileriniz kabul ettikten sonra yazılım yüklemeye başlayabilirsiniz.Müşteriniz bu şartları kabul etmiyorsa kesinlikle sorumluluk kabul etmeyeciğinizi kabul edecek bir yazı almanızı tavsiye ederiz.

Telefonun bilgisayarla olan bağlantısı arasında temassızlık olmamasına dikkat ediniz.Telefonun yazılım yüklenirken masanın üstünde sabit bir şekilde durması gerekmektedir.

Yazılım yüklemeye başlamadan önce müşterinize , burada yazılım yükledikten sonra sorununuz düzelmeyebilir. Bu gibi durumlarda bir üst seviye servise gönderebileceğinizi hatırlatmanız gerekmektedir.

Telefonun şarj soketinde sıvı teması veya oksitlenme olup olamadığını kontrol ediniz.Müşterinize sıvı temasının olup olmadığını sorunuz. Eğer telefonda sıvı temas olduğuna şüpheleniyorsanız, yazılım yüklemeyiniz.

Yazılım yüklediğiniz telefonun şarjının dolu olması gerekmektedir. Telefona şarj soketi bağlasanız dahi telefona yazılım yüklenirken telefon şarj olmayacaktır. Bunun için telefonunun şarj seviyesinin en az %75 olması gerekmektedir. Yazılım yüklemesi uzun süren P800 ve P900 gibi telefonlarda şarjın keninlikle %100 dolu olması gerekmektedir.

Telefonunuza üstündeki yazılımdan daha eski bir yazılım yüklemeyiniz. Mevcut yazılımı telefonunuzun içindeki "Servis Menü"sünden görebilirsiniz.Güncel Yazılım Versiyonları İnternet Destek sayfasında sürekli olarak güncel yayınlanmaktadır.