HATIRLATMA

 

CNSP SERVİS İŞLEMLERİ VE UYGULANMASI GEREKENLER

Bildiğiniz üzere CNSP’lerde NOKIA standartlarında Level 1 düzeyinde hizmet verilmektedir.Raporlardan  çıkarttığımız birkaç sonuç bu düzeye uyulmadığını göstermektedir.

Vida sıkıstırma, konnektör tırnagı kaldırma, kontak yüzeyi temizleme-zımparalama gibi islemlerle onarım yapılmaya çalısılıyor. CNSn'lere verdigimiz torx tornavidaların amacı vidaların Nokia servis bültenlerinde verilen standartlarda sıkıstırılması. Bunun üzerinde tork uygulamak vida yuvalarını bozmak, telefon kasasına zarar vermek, LCD kenarlarını zedelemek gibi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca su andaki pek çok modelde de vidalar bir kere hareket ettirildikten sonra degistirilmek durumunda. Çünkü bu vidaların uçlarındaki gevsemeyi önleyici kimyasal sadece 1 kullanımlık. Değismeyen vidalar daha sonra kısa sürede tekrar gevseyebilir. Eğer telefonun vidaları gevşemisse bu vidaların değistirilmesi gerekiyor.

Konnektör veya tutucu tırnagı kaldırma gibi bir uygulamalar da aynı şekilde metal direncini azaltabileceği için kısa sürede kırılma veya tekrar gevseme sorunu yaratabilir. Temizleme ise bizce çok gerekli değil çünkü bu cihazların kontakları altın kaplama ve oksidasyon yapmazlar. Eğer bu kontaklarda çok fazla kirlenme veya oksitlenme varsa bu cihazları TELESERVICE ulastırmak daha doğru, çünkü sıvı teması v.s. olabilir.

Dığer telefonlardan çıkan çıkma parçaları servis islemlerinde kullanmak ise kabul edilebilecek birsey degil. Telefonlara MUTLAKA yeni parçalar kullanılarak servis verilmeli.

Yukaridaki sebeplerden dolayı,  hakediş raporlarında vida sıkıstırıldı, temizlik yapıldı seklindeki onarımları iptal kabul edilmiyor.Bu konularda gerekli bilgi ve yardımları bizlerden alabilirsiniz.

 

TELESERVICE INTERNATIONAL

Alpay LAÇİN

Direkt: (0216) 544 56 34

GSM:0535 659 12 38 

   Email: