arvato services

arvato

bertelsmann

 
  Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Haberler  |  PartnerNet (TS2000)  |  İnsan Kaynakları  |  İş Ortaklarımız  |  Cihazımın Durumu  |  İletişim
Cihazımın durumu
Lütfen aşağıdaki alana servisimizdeki cihazınızın IMEI numarasını yazınız.
IMEI
 
 
 
 
 
 
TS2000 Online
TS2000 Online
 
Sıkça Sorulan Sorular
 
Cihazınızın arızasına istinaden sizin tarafınızdan yapılabilecek müdahaleler aşağıda yeralmaktadır. Umarız aşağıda yeralan cevaplar sorununuzu çözecektir.

1. Telefonum açılmıyor.
2. Telefonum kendiliğinden kapanıyor.
3. Telefonumun gücü sürekli zayıf.
4. Görüşmelerim kesiliyor.
5. Telefonumun zil sesi çalmıyor.
6. Telefonum "Geçersiz Sim Kart" veya "Sim Kart Reddedildi" mesajı gösteriyor.
7. Telefonum PIN/PIN2/PUK/PUK2 kodu istiyor.
8. Telefonum güvenlik/kilit şifresi istiyor.
 
1 Telefonum açılmıyor
Telefonunuzun gücünde bir problem var gibi görünüyorsa, problem telefonda, pilde veya şarj cihazında olabilir.

• Yapılacak ilk şey, telefonu şarj cihazına bağlamayı denemektir. Şarj cihazını güç kaynağına bağlayın, biraz bekleyin ve sonra tekrar telefonu açmayı deneyin.

Telefonunuz hala açılmıyorsa, aşağıdaki kontrolleri gerçekleştirin:

• Pili, kullanım kılavuzundaki talimatlara göre tamamen şarj edin.
• Pili, kullanım kılavuzundaki talimatlara göre çıkarın ve yeniden takın.
• Cihazınıza uyumlu bir pili ve şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.
• Sizinki ile aynı tipteki başka bir pile veya şarj cihazına ulaşabiliyorsanız, durumun, telefondan, pilden veya şarj cihazından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için bunları deneyin.

Telefonunuz test etmeniz mümkün değilse veya kapanmaya devam ediyorsa, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

2 Telefonum kendiliğinden kapanıyor.
Telefonunuzun gücünde bir problem var gibi görünüyorsa, problem telefonda, pilde veya şarj cihazında olabilir. Telefonu Nokia servisine götürmeden önce, aşağıdaki kontrolleri yapın:

• Pili, kullanım kılavuzundaki talimatlara göre yeniden tamamen şarj edin.
• Kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara göre pili çıkarın ve tekrar takın.
• Cihazınızla uyumlu bir pili ve şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.
• Sizinki ile aynı tipteki başka bir pile veya şarj cihazına ulaşabiliyorsanız, durumun, telefondan, pilden veya şarj cihazından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için bunları deneyin.

Telefonunuz test etmeniz mümkün değilse veya kapanmaya devam ediyorsa, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

3 Telefonumun gücü sürekli zayıf.
Telefonunuzda gücüyle ilgili problemler var gibi görünüyorsa, problem, telefonda, pilde veya şarj cihazında olabilir.

• Telefon modelinizle uyumlu bir pili ve şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.
• Sizinki ile aynı tipteki başka bir pile veya şarj cihazına ulaşabiliyorsanız, durumun, telefondan, pilden veya şarj cihazından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için bunları deneyin.
• Yüksek kaliteli piller bile güç sağlama kapasitesini eninde sonunda kaybedecektir. Pilinizi yenisiyle değiştirme zamanı gelmişse, orijinal bir pil almaya dikkat edin.

Telefonunuz test etmeniz mümkün değilse veya kapanmaya devam ediyorsa, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

4 Görüşmelerim kesiliyor.
Kesilen görüşmeler veya çağrı esnasında düşük ses kalitesi, bağlantının bir tarafındaki veya diğer tarafındaki düşük sinyal gücünden veya şebeke kapsama alanındaki geçici boşluklardan kaynaklanabilir.

Çoğu zaman, operatörünüz veya servis sağlayıcınız, sinyal gücüne ilişkin konularda en iyi yardım kaynağınızdır.

• Sinyal gücü, telefonunuzun ekranında gösterilir. Bu göstergeler, sinyal gücü arttığında yukarı çıkarken, sinyal azaldığında aşağı inerler,
• Telefonunuzun sinyal gücünü artırmak için, telefonu hafifçe hareket ettirmeyi veya bina içinden görüşme yapıyorsanız, pencere kenarına gitmeyi deneyin. eya servis sağlayıcınız, size şebeke kapsaması hakkında daha fazla bilgi verebilir.

Problemin şebekeden değil de telefonunuzdan kaynaklandığını düşünüyorsanız, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

5 Telefonumun zil sesi çalmıyor.
Aşağıdaki çözüm ipuçlarını deneyin:

• Telefonunuzun açık olduğundan ve yeterli sinyal gücü olduğundan emin olun.
     o Sinyal gücü, telefon ekranında sinyal göstergeleri tarafından gösterilir. Bu göstergeler, sinyal arttıkça artar ve sinyal azaldıkça azalırlar,
     o Telefonunuzun sinyal gücünü artırmak için, telefonu hafifçe hareket ettirmeyi veya bina içinden görüşme yapıyorsanız, pencere kenarına gitmeyi deneyin.
     o Telefonunuzun sinyal gücünü artırmak için, telefonu hafifçe hareket ettirmeyi veya bina içinden görüşme yapıyorsanız, pencere kenarına gitmeyi deneyin.
• Bazı telefon modellerinde, telefona ilişik bir kulaklık varsa, telefon, hoparlörden değil sadece kulaklıktan çalacaktır. Durumun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit etmek için kulaklığı çıkarın ve telefonu tekrar test edin.
• Telefonunuzun profili, "Sessiz" olarak veya zilin susturulduğu başka bir profile ayarlanmışsa telefon çalmaz. Profili "Genel" veya "Normal" profiline getirin ve tekrar test edin. Profilin kontrolüne ve değişimine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir .
• Zil sesinin etkin hale getirildiğinden ve ses seviyesinin çok düşük olmadığından emin olun. Ses seviyesinin ayarlanmasına ve zil sesi seçimine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir. br> • Çağrı yönlendirme aktif ise, çağrılarınız telefonunuz çalmadan doğrudan sesli postaya gidebilir. Çağrı yönlendirmenin etkin ve etkisiz hale getirilmesine ilişkin talimatlar kullanım kılavuzunda verilmiştir. Sesli posta hakkında yardım için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.

Telefonunuz bunlara rağmen çalmıyorsa, ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

6 Telefonum "Geçersiz Sim Kart" veya "Sim Kart Reddedildi" mesajı gösteriyor.
SIM (abone kimlik modülü) kartı telefonunuzun içinde şebeke bağlantısı kurmaya yarayan küçük bir karttır. SIM kart, operatörünüz veya servis sağlayıcınız tarafından verilir. Bunlar çoğu zaman SIM kart problemlerinde en iyi yardım kaynaklarıdır.

Telefonunuz aşağıdaki durumlarda SIM kart hata mesajı gösterebilir:

• SIM kart yerinden oynamış. Telefonunuzu yakın zamanda düşürmüş, çarpmış veya açmış iseniz, SIM kartınızı ayarlamanız gerekebilir. Kullanım kılavuzunuzdaki SIM kart kurulum talimatlarını izleyin.
• PUK (Kişisel Blok Kaldırma Şifresi) kodu, birden fazla yanlış girilmiştir. Bu SIM kartı etkisiz hale getirebilir. Etkisizlik kalıcı gibi görünüyorsa, yeni bir SIM kart için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.
• Yakın zamanda servis sağlayıcınızı değiştirdiniz. Bu durumda, SIM kartınız veya telefonunuz önceki operatörünüz için konfigüre edilmiş olabilir ve yeniden konfigürasyon gerektirebilir. Veya telefonunuz farklı bir operatörün veya servis sağlayıcısının SIM kartıyla çalışmayacak şekilde konfigüre edilmiş olabilir. Yardım için mevcut operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.

Yukarıdaki durumlardan hiçbiri mevcut değil ise ve bu hata mesajını almaya devam ediyorsanız, SIM kartınız hasar görmüş olabilir. SIM kartınızı test ettirmek ve/veya değiştirmek için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın veya ariza tespit ve onarım için en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

7 Telefonum PIN/PIN2/PUK/PUK2 kodu istiyor.
Telefonunuz, yetkisiz kullanıma karşı koruma olarak bir veya daha fazla şifreyle donatılmıştır. PIN ve PUK şifreleri, telefonunuzda şebeke bağlantısı kurmada kullanılan küçük bir kart olan SIM kartı korumak için kullanılır.

Çoğu zaman, operatörünüz veya servis sağlayıcınız, PIN ve PUK şifreleri konusunda en iyi yardım kaynaklarıdır.

• En çok bilinen şifre, kullanım kılavuzundaki talimatlara göre kendi oluşturduğunuz, aktif ve etkisiz hale getirebileceğiniz PIN (Kişisel Tanım Numarası) kodudur.
• PIN2 kodu, telefonunuzun belirli özellikleri için ikinci bir koruma katmanı olarak hareket eden bir PIN kodudur. PIN koduyla aynı şekilde çalışır. Daha fazla bilgiyi kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.
• PIN kodu birden fazla yanlış girildiğinde, telefon PUK (Kişisel Blok Kaldırma Şifresi) kodu isteyebilir. PUK kodu, operatörünüz veya servis sağlayıcınız tarafından sağlanan 8 rakamlı bir şifredir.
• PIN2 kodu birden fazla defa yanlış girildiği takdirde, telefonunuz PUK2 kodu isteyebilir.

PIN ve/veya PUK kodlarınız hakkında yardım için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın. Servis sağlayıcınıza danışmış iseniz ve verilen kod çalışmazsa, operatörünüzden veya servis sağlayıcınızdan yeni bir SIM kartı almanız gerekir

yukarı

8 Telefonum güvenlik/kilit şifresi istiyor.
Telefonunuz yetkisiz kullanıma karşı koruma olarak bir veya daha fazla şifreyle donatılmıştır. Telefonun kendisini koruyan güvenlik/kilit şifresinin SIM kartı koruyan PIN şifresinden farklı olduğunu not edin.

Telefonunuz güvenlik veya kilit şifresi istiyorsa ve herhangi birini aktif hale getirmediyseniz, aşağıdakileri deneyin:

• Geçerli güvenlik/kilit şifresini girin: 12345. Bunu sadece bir defa deneyin.

Not:

• Bazı operatörler, telefonlarını sadece kendi markalarının SIM kartlarıyla çalışacak biçimde konfigüre etmektedir. Bu durumda, hatalı kodu üç veya daha fazla girdiğiniz takdirde, telefon daimi olarak kilitlenebilir. Böyle bir şey olursa, yardım için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza danışın.
• Bazen, hatalı şifreyi üç veya daha fazla defa girdiğinizde, telefon “uyuma konumuna” geçer ve 15 dakika boyunca başka girişi kabul etmez. Bu durumda, telefonu kapatın, tekrar açın ve 15 dakika boyunca atıl bir şekilde dokunmadan bir kenara bırakın, sonra tekrar deneyin ya da en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

Telefonunuz hala, güvenlik/kilit şifresi istiyorsa, incelenmek üzere en yakın arvato teleservice servis merkezine götürün.

yukarı

 
 
 
 
Haberler
 


İnsan Kaynakları

 
   
© 2008 arvato teleservice